MEDIKAR spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k. jest nowoczesną placówką medyczną mieszczącą się na warszawskim Mokotowie przy ulicy Sieleckiej 22.  Przychodnia zapewnia kompleksową, specjalistyczną opiekę medyczną w zakresie diagnozy i rehabilitacji przy leczeniu schorzeń narządu ruchu i układu nerwowego zarówno u dzieci jak i dorosłych.

Działając od 2005 roku Medikar zdołał wyrobić sobie znakomitą opinię wśród Pacjentów z rejonu Warszawy i okolic. Placówka od początku funkcjonowania z powodzeniem realizuje kontrakt z NFZ. Dla wygody pacjentów realizowana jest owocna współpraca z firmami oferującymi prywatne ubezpieczenia zdrowotne.

MEDIKAR działa pod patronatem znanej i renomowanej na polskim rynku placówki medycznej: Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie, co zapewnia odpowiedni poziom wiedzy merytorycznej, a także stosowanie najnowocześniejszych metod terapii i standardów funkcjonowania. Najwyższy poziom świadczonych usług potwierdza także fakt posiadania nieprzerwanie od 2007 roku certyfikatu ISO we wszystkich istotnych obszarach dla wykonywanego profilu działalności.

Placówka zatrudnia wysoko wykwalifikowanych lekarzy specjalistów, którzy reprezentują najwyższy poziom wiedzy, umiejętności i doświadczenia ,potwierdzone dyplomami i certyfikatami.

Medikar oferuje kompleksową opiekę pacjentom w kilku Poradniach:

Poradni ortopedycznej w ramach, której oferuje konsultacje w zakresie:

  • chirurgii urazowo-ortopedycznej,
  • wrodzonych i rozwojowych wad stawów biodrowych,
  • wad postawy,
  • oraz możliwość diagnostyki obrazowej (RTG, USG).

Poradni neurologicznej, która obejmuje opieką zarówno dzieci jak i dorosłych cierpiących na choroby układu nerwowego.

Poradni kardiologicznej.

Poradni osteoporozy z pracownią densytometryczną.

W ramach Poradni rehabilitacyjnej Medikar obejmuje opieką pacjentów z zespołami bólowymi kręgosłupa, chorobą zwyrodnieniową i przeciążeniową stawów, z wadami postawy, chorobami reumatoidalnymi, po urazach miednicy i patologii stawu biodrowego, pacjentów po urazach i operacjach ortopedycznych oraz osoby z przewlekłymi zaburzeniami neurologicznymi po udarach i urazach mózgu, a także cierpiących na choroby neurodegeneracyjne. Opieką otaczani są także Pacjenci po leczeniu kardiologicznym.

Przychodnia oferuje ćwiczenia indywidualne i grupowe, prowadzone według uznanych metod neurofizjologicznych (kinezyterapia) oraz pełen zakres zabiegów z fizykoterapii. W przychodni zatrudnionych jest blisko stu wysoko wykwalifikowanych magistrów fizjoterapii, którzy nieustannie poszerzają swój zakres wiedzy i umiejętności w nowoczesnych metodach terapeutycznych, co poparte jest wieloma certyfikatami. Bezpośrednia współpraca terapeuty z chorym w trakcie ćwiczeń indywidualnych zapewnia dostosowanie programu terapeutycznego do  indywidualnych potrzeb pacjenta.

Medikar to również Centrum Terapeutyczne, w którym wielozakresową pomoc oferuje doskonale wykwalifikowany zespół psychologów i psychoterapeutów. Terapeuci pracują w oparciu o najefektywniejsze nurty, poszerzając swoją wiedzę i zdobywając doświadczenie na szkoleniach, podczas superwizji oraz terapii własnej. Dzięki temu mogą zapewnić wysoki poziom usług i świadczyć pomoc szerokiej grupie klientów.

Przychodnia Medikar zapewnia  rehabilitację domową oraz profilaktykę i rehabilitację w sporcie.