„Zapraszamy do skorzystania z KOMPLEKSOWEJ REHABILITACJI KARDIOLOGICZNEJ składającej się z:

  • Konsultacji lekarzy specjalistów kardiologów, ustalenia planu leczenia
  • Badań diagnostycznych (ekg, echo serca, próby wysiłkowe, holter ekg i ciśnieniowy)
  • Indywidualnie dobranego programu ćwiczeń w ośrodku
  • Edukacji w zakresie promocji zdrowia- zapobiegania zawałom serca i udarom mózgu
  • Treningów Nordic Walking po przeszkoleniu
  • Nadzorowanych telemetrycznie po kwalifikacji przez zespół kardiologiczny treningów w domu

Wyróżnia nas zastosowanie TELEMEDYCYNY w rehabilitacji kardiologicznej!

To nowoczesne rozwiązanie dla pacjentów po przebytym incydencie kardiologicznym. Chorzy opuszczający szpital powinni być pod stałą opieką lekarza kardiologa oraz kontynuować rehabilitację kardiologiczną, aby podołać wyzwaniom życia codziennego i nie dopuścić do nawrotu choroby.

Jak przebiega proces Rehabilitacji Kardiologicznej w domu pacjenta?

Po konsultacji lekarza kardiologa i wykonaniu niezbędnych badań diagnostycznych w Centrum Medikar (EKG, echo serca i test wysiłkowy) pacjent jest kwalifikowany do odpowiedniego modelu rehabilitacji kardiologicznej.
Ćwiczenia odbywają się na cykloergometrach rowerowych. Na podstawie wyników badań ustalane są obciążenia. Biorąc pod uwagę tolerancję ćwiczeń przez pacjenta oraz osiągane wyniki zespół dostosowuje intensywność ćwiczeń do potrzeb pacjenta. Kolejne zajęcia to ćwiczenia ogólnousprawniające, oporowe, oddechowe i relaksacyjne również prowadzone przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów.

Podczas szkoleń pacjent uczy się poprawnej techniki Nordic Walking oraz obsługi aparatu do akwizycji i przesyłania ekg.
Po kolejnej konsultacji kardiologicznej ocenie postępów procesu leczniczego pacjent, który nie ma przeciwwskazań, jest kwalifikowany do rehabilitacji kardiologicznej monitorowanej zdalnie w warunkach domowych.

Pacjent w domu wykonuje pomiar ciśnienia tętniczego i po podpięciu się do urządzenia przesyła zapis ekg. Lekarz po kontakcie telefonicznym i analizie ekg dopuszcza pacjenta do treningu danego dnia.

Wysiłek fizyczny jest wykonywany pod dyktando sygnałów dźwiękowych aparatu. Czas trwania wysiłku, fazy odpoczynku oraz ilość powtórzeń ustalany jest indywidualnie dla każdego pacjenta.

Aparat rejestruje zapis ekg po zakończeniu kolejnych faz wysiłku, a po zakończeniu sesji przesyła wszystkie dane do ośrodka nadzorującego dzięki wbudowanemu modemowi GSM. Możliwe jest również wysłanie dodatkowego badania ekg „na żądanie” np. kiedy pacjent odczuje niepokojące objawy podczas ćwiczeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu lekarz ma wgląd w przebieg ćwiczeń i zmienia ustawienia aparatu w zależności od potrzeb.

Pacjent może realizować trening monitorowany codziennie (optymalnie) lub np. 3 x w tygodniu.
Po zakończeniu turnusu rehabilitacji pacjent przyjeżdża do ośrodka na konsultację kardiologiczną, ekg i test wysiłkowy, aby ocenić stopień realizacji zakładanych celów. Pacjent otrzymuje kartę wypisową z wynikami badań i zaleceniami.

Trening może odbywać się w dowolnym miejscu w Polsce.

Zapisz się na wizytę
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medikar Sp. z o.o.) jedynie do kontaktu ze mną.

[recaptcha]

Wróć