Medikar dysponuje wysokiej klasy wielofunkcyjnym aparatem USG – Philips Affiniti 50, który spełnia wszystkie wymagania europejskiej dyrektywy RoHS. Posiadany przez nas sprzęt powstał w oparciu o wieloletnie doświadczenie firmy Philips, najnowsze trendy i standardy wszechstronnych badań ultrasonograficznych oraz zaawansowane badania kliniczne, co zapewnia pełne bezpieczeństwo przeprowadzanego badania.

USG jest najpopularniejszym badaniem pozwalającym uzyskać obraz narządów i tkanek organizmu. Badanie ultrasonograficzne pozwala na wykrycie zmian chorobowych i patologicznych w narządach.  W większości przypadków badanie nie wymaga szczególnego przygotowania. Wyjątek stanowi USG jamy brzusznej , pęcherza moczowego i prostaty.


USG stawów jest specjalistycznym badaniem diagnostycznym ułatwiającym rozpoznanie i właściwe leczenie schorzeń stawów i ścięgien. Pozwala ono na ocenę struktur stawowych: kaletki, więzadła,  jamy stawu, zarysu kostnego stawów i kości oraz pozastawowych: pochewki ścięgien i ścięgna mięśni.

Badanie USG jest bezpieczną i nieinwazyjną metodą, pozwalającą dokładnie określić wielkość i przebieg struktur stawowych. Trwa od 5 do 15 min i można je wielokrotnie powtarzać bez szkody dla pacjenta.

Wskazania do badania USG stawów i aparatu więzadłowego

  • Ograniczenie ruchomości stawu – nagłe bądź narastające
  • Pourazowe, przeciążeniowe lub zapalne bóle okolicy stawu
  • Uczucie blokowania lub przeskakiwania w stawie

Badanie USG stawów biodrowych u niemowląt –  obowiązkowe badanie, które wykonuje się u dzieci pomiędzy 6. a 12. tygodniem życia. Jest to jedno z najważniejszych badań oceniających rozwój stawów biodrowych zważywszy jego dokładność i bezpieczeństwo stosowania.

Zapisz się na wizytę
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medikar Sp. z o.o.) jedynie do kontaktu ze mną.

[recaptcha]

Wróć