Slide thumbnail

SPECJALIŚCI NAJWYŻSZEJ KLASY

USG stawów biodrowych
u dzieci bez kolejki z

Dowiedz się więcej

SKORZYSTAJ

Terapia Stawów Skroniowo-Żuchwowych
z Mgr Markiem Kaliniakiem

Dowiedz się więcej

SKONTAKTUJ SIE Z NAMI

Rehabilitacja dla ozdrowieńców
po COVID-19 na

Dowiedz się więcej

ZAPISY NA BEZPŁATNE BADANIE

Nie daj się osteoporozie, walcz o kości!

Dowiedz się więcej

Zapraszamy na USG narządów
do Dr Magdaleny Magdziarz

Dowiedz się więcej

Zadzwoń do nas

+48 (22) 880 91 37

Napisz do nas

recepcja@medikar.pl

Odwiedź nas

Ul.Sielecka 22, Warszawa

NASZA PLACÓWKA SPECJALISTYCZNA

Masaż

OFERTA

ZOBACZ CENNIK PONIŻEJ

Zadzwoń do nas

+48 (22) 880 91 37

Napisz do nas

recepcja@medikar.pl

Odwiedź nas

Ul.Sielecka 22, Warszawa

Masaż

 

Masaż stanowi metodę leczniczą znaną od wieków. Dzięki kojącej sekwencji ugniatania, masowania, uciskania oraz głaskania, jakie masażysta stosuje wobec pacjenta, pobudzić można odpowiednie mięśnie do pracy, usunąć napięcie oraz zlikwidować blokady i ulżyć bólowi.

Masaż w dawnych czasach miał wymiar magiczny, wiązał się z rytuałami i obrzędami, a także wpisywał się w medycynę ludową. W okresie nowożytnym właściwe miejsce w medycynie konwencjonalnej nadał mu francuski lekarz z XVI wieku, Ambroży Pare. Dziś masaż jest chętnie stosowaną metodą, uzupełniającą leczenie. Podkreślany jest także jego relaksacyjny charakter. Warto wiedzieć, że pozytywne skutki masażu utrzymują się do trzech tygodni po zabiegu.

Masaż leczniczy

Celem masażu leczniczego jest zadziałanie bodźcami mechanicznymi na skórę, tkankę łączną oraz zakończenia nerwowe występujące w skórze. Bodźce mechaniczne działają również ma układy: ruchu, krwionośny i chłonny, a pośrednio na narządy wewnętrzne w celu wywołania w nich odczynów fizjologicznych.

Należy zachować ostrożność przy stosowaniu masażu w sytuacjach takich jak ciąża, stany zapalne, menstruacja, hemofilia, gorączka, miażdżyca oraz choroby o podłożu wirusowym, bakteryjnym i pasożytniczym. W każdym innym wypadku masaż leczniczy pozytywnie wpłynie na organizm. Masaż leczniczy za pomocą odpowiedniego nacisku i dotyku pozwala rozluźnić i usunąć ból kręgosłupa. Pozytywnie wpływa także na kondycję, a także relaksuje.

Masaż leczniczy może wspierać inne metody fizykoterapii albo stanowić niezależną formę terapii. Bardzo dobrze wpływa na usuwanie sztywności mięśni, usuwa źródła napięć oraz usprawnia stawy. Zalecany jest zwłaszcza w przypadku chorób lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa, migrenowych bólach głowy oraz jako profilaktyka chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa.

Masaż sportowy

Jest to masaż ręczny, podczas którego siłę i intensywność poszczególnych technik dostosowuje się do indywidualnej aktywności sportowca.

Celem masażu sportowego jest zapobieganie objawom patologicznym, które mogą powstać podczas dużych przeciążeń. Masaż rozgrzewa, regeneruje i leczy.

Masaż sportowy jest jednym z elementów wchodzących w skład kompleksu zabiegów stosowanych w odnowie biologicznej. Przeznaczony jest zarówno dla osób trenujących zawodowo ale również uprawiających sport dla zdrowia i rekreacji. Rekomendowany jest również dla osób  powracających do sportu po urazach i kontuzjach.

CENNIK

  • Masaż całościowy- 45 min – 140 zł
  • Masaż częściowy- 25 min – 80 zł
  • Masaż sportowo- leczniczy całościowy- 45 min – 140 zł
  • Masaż sportowo- leczniczy częściowy- 25 min – 80 zł

NASZA PLACÓWKA SPECJALISTYCZNA

NASI SPECJALIŚCI

Alicja Piechocka

psycholog

dr Elżbieta Wyszyńska

lekarz rehabilitacji medycznej

dr Jacek Podsiadłowski

lekarz chirurg / ortopeda

Skip to content