Rehabilitacja ruchowa dzieci

Warszawa Mokotów

NASZA PLACÓWKA SPECJALISTYCZA

POWRÓT DO OFERT

Rehabilitacja ruchowa dzieci

Rehabilitacja ruchowa to proces, który ma na celu poprawę lub przywrócenie sprawności ruchowej u osób z ograniczeniami ruchowymi. Rehabilitacja ruchowa dzieci ma na celu poprawę ich funkcjonowania w codziennym życiu oraz zwiększenie ich samodzielności i niezależności. Rehabilitacja ruchowa dzieci może obejmować zajęcia z zakresu ruchu, takie jak gimnastyka, pływanie czy jazda na rowerze, a także ćwiczenia z zakresu koordynacji ruchowej i zręczności. W zależności od indywidualnych potrzeb dziecka, rehabilitacja ruchowa może być prowadzona w gabinecie rehabilitacyjnym lub w domu pacjenta.

Skuteczne metody rehabilitacji ruchowej dzieci w Medikar

W Medikar rehabilitacja dzieci odbywa się indywidualnie lub w grupach, w zależności od potrzeb i możliwości danego pacjenta. Pacjenci mogą również wziąć udział w terapii zajęciowej. Rehabilitanci pracujący w Medikar stosują szereg skutecznych metod i technik, takich jak ćwiczenia indywidualne według metod neurofizjologicznych – BOBATH, terapia SI, handling (instruktaż pielęgnacji niemowląt), masaż Shantala, FITS czy Zoga Therapy.

Ćwiczenia indywidualne według metod neurofizjologicznych – BOBATH to specjalistyczna metoda rehabilitacji ruchowej, która opiera się na zasadach neurofizjologii i która ma na celu poprawę funkcjonowania układu ruchu i koordynacji ruchowej u dzieci z ograniczeniami ruchowymi. Terapia lecznicza z zastosowaniem technik integracji sensorycznej to metoda, która polega na stymulowaniu różnych zmysłów dziecka (wzroku, słuchu, dotyku, równowagi) w celu poprawy jego funkcjonowania ruchowego. Handling (instruktaż pielęgnacji niemowląt) to zaś zajęcia, podczas których rodzice lub opiekunowie dziecka uczą się prawidłowego przenoszenia, przewijania, karmienia i pielęgnowania swojego dziecka.

Rehabilitacja dzieci Warszawa

Rehabilitacja dzieci – dowiedz się więcej

Pozostałe metody, które stosują nasi fizjoterapeuci

Rodzaje terapii i ćwiczeń w procesie rehabilitacji ruchowej u dzieci

Kontynuacja ćwiczeń po rehabilitacji ruchowej u dzieci

Rehabilitacja dzieci – jakie rodzaje zaburzeń ruchu u dzieci są leczone rehabilitacją ruchową?

zadzwoń zadzwoń
%

Podejście do pacjenta

Zabiegów rocznie

Specjalistów

Usług

Osób leczonych rocznie

nfz nfz nfz nfz nfz
Skip to content