Slide thumbnail

SPECJALIŚCI NAJWYŻSZEJ KLASY

USG stawów biodrowych
u dzieci bez kolejki z

Dowiedz się więcej

SKORZYSTAJ

Terapia Stawów Skroniowo-Żuchwowych
z Mgr Markiem Kaliniakiem

Dowiedz się więcej

SKONTAKTUJ SIE Z NAMI

Rehabilitacja dla ozdrowieńców
po COVID-19 na

Dowiedz się więcej

ZAPISY NA BEZPŁATNE BADANIE

Nie daj się osteoporozie, walcz o kości!

Dowiedz się więcej

Zapraszamy na USG narządów
do Dr Magdaleny Magdziarz

Dowiedz się więcej

Zadzwoń do nas

+48 (22) 880 91 37

Napisz do nas

recepcja@medikar.pl

Odwiedź nas

Ul.Sielecka 22, Warszawa

NASZA PLACÓWKA SPECJALISTYCZNA

Fizjoterapia

ZOBACZ CENNIK PONIŻEJ

Zadzwoń do nas

+48 (22) 880 91 37

Napisz do nas

recepcja@medikar.pl

Odwiedź nas

Ul.Sielecka 22, Warszawa

Terapia stawów skroniowo żuchwowych

Dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego (SSŻ) dotyczą ponad 55% populacji. Bóle szczęki w okolicy uszu podczas jedzenia czy szerokiego otwierania ust, ograniczenie lub nadmierna ruchomość – mogą być bardzo uciążliwe w codziennym funkcjonowaniu. Część osób radzi sobie z problemem, stosując farmakoterapię, inni korzystają z pomocy chirurga bądź szyn relaksujących. Mało kto wie o skuteczności fizjoterapii w zmaganiach z tą dysfunkcją. A regularna i kompleksowa fizjoterapia jest w stanie zażegnać większość problemów.
 
Terapia stawu skroniowo-żuchowego to proces na który składają się działania fizjoterapeutyczne połączone z autoterapią. Podstawę terapii tworzy  proces badania z jego wynikami i hipotezami. W zależności od mechanizmu bólowego należy zastanowić się czy będziemy pracować rękami, technikami czy też kombinacją dwóch. Stawy skroniowo-żuchwowe zależą funkcjonalnie i artrokientycznie od funkcji sąsiedniego stawu, z tego powodu zawsze badamy objawy po obu stronach. Jako techniki terapii stosuje się:
 
Moblizacja stawu skroniowo-żuchwowego to technika polegająca na biernym ruchu kompleksu stawowego z wykorzystaniem odpowiedniej prędkości i amplitudy, której zadaniem jest przywrócenie ruchu lub zmniejszenie bólu. Mobilizacja stawu TMJ wykorzystuje trakcje i translacje z dodaniem ruchów oscylacyjnych  w celu zmniejszenia ciśnienia wewnątrzstawowego
 
Mobilizacja tkanek miękkich na celu ma zmniejszenie bólu, zwiększenie długości mięśnia, wyrównanie napięci mięśniowego, likwidacja zrostów, poprawa ukrwienia i funkcji mięśnia.
 
Terapia punktów spustowych to skuteczna metoda leczenia bólu mięśniowo-powięziowego, skupiająca się na najmniejszych zmianach w obrębie tkanki miękkiej. Do przyczyn powstawania punktów spustowych zaliczyć możemy przeciążenia mięśnia w wyniku niedokrweinia, ostre naciągnięcia, powtarzany uraz czy wzmorzone napięcie. Celem terapii jest zmniejszenie bólu, poprawa elastyczności tkanki, obniżenie napięcia mięśniowego i poprawa zakresu ruchu.
 
Manipulacja jest rodzajem ruchu biernego stawu, przy użyciu szybkiego pchnięcia z niską amplitudą, ukierunkowana na dany segment, często technice towarzyszy kliknięcie (trzask). Technika ma wpłynąć na uśmierzenie bólu mięśniowego, odblokowanie stawów i poprawę zakresu ruchomości stawu.
 
Kinesiology Taping czyli plastrowanie dynamiczne, oddziaływanie sensoryczne taśmy na organizm w celu pobudzenia możliwości kompensacyjnych organizmu. Celem aplikacji w przypadku dysfunkcji stawy skroniowo-żuchwowego to redukcja bólu i obrzęku.

CENNIK

  • 1 wizyta (około 45 minut)  – 150 zł
  • Pakiet 5 wizyt x 140 zł – 700 zł
  • Pakiet 10 wizyt  x 130 zł – 1300 zł

NASZA PLACÓWKA SPECJALISTYCZNA

NASI SPECJALIŚCI

dr Magdalena Hass

            lekarz rehabilitacji medycznej

dr n. med. Michał Lebiedowski

            lekarz rehabilitacji medycznej

Elżbieta Łasińska

            lekarz rehabilitacji medycznej

Skip to content