Ponad połowa Polek i Polaków cierpi na nadwagę lub otyłość, a także zmaga się z chorobami dietozależnymi takimi jak: cukrzyca, choroby serca, wysoki cholesterol, PCOS, choroby tarczycy, nowotwory, insulinooporność itp., przy których odpowiednie żywienie odgrywa bardzo istotną rolę. Dlatego wychodząc na przeciw wszystkim tym osobom, a także tym, którzy chcą po prostu zadbać o siebie i swoje zdrowie, oferujemy profesjonalne usługi dietetyczne pod okiem dyplomowanego dietetyka.

Podczas pierwszej konsultacji dietetyk przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad żywieniowo – zdrowotny, oceni Twój stan odżywienia oraz stan zdrowia, wykona pomiary antropometryczne (obwodowe), a także wykona diagnostykę składu ciała. Na tę wizytę zabierz ze sobą wyniki podstawowych badań (glukoza na czczo, cholesterol ogólny + HDL, LDL i TG, ALT oraz TSH) oraz dzienniczek bieżącego notowania z 3 dni (zapisujesz w nim wszystko co zwyczajowo zjadasz i wypijasz, opisujesz porcje w gramach lub miarach domowych). Nie staraj się idealizować tego co zjadasz na potrzeby wizyty, szczerość jak najbardziej wskazana. Im dokładniej i uczciwiej opiszesz co jesz, dietetyk lepiej Ci pomoże i ułoży lepiej dopasowany do Ciebie jadłospis. Po 1. wizycie należy poczekać kilka dni roboczych na plan odżywiania. Możesz odebrać go osobiście lub dostać mailowo.
Pierwsza konsultacja może służyć również jako porada dietetyczna w celach edukacyjnych oraz dla rozwiania wątpliwości żywieniowych pacjenta (bez jadłospisu).

Kolejne spotkania z dietetykiem to wizyty kontrolne. Są nieodzownym elementem dobrej i skutecznej dietoterapii. Pozwalają na monitorowanie zmian zachodzących w organizmie oraz ocenę wpływu stosowanego jadłospisu. Podczas wizyt kontrolnych dietetyk przeprowadza u Ciebie za każdym razem diagnostykę składu ciała oraz co kilka tygodni dokonuje pomiarów centymetrem. Podczas tych spotkań możesz także omówić ze swoim dietetykiem ewentualne trudności oraz zasugerować co chętnie byś widział w nowym jadłospisie. Spotkania kontrolne to także dodatkowa motywacja, bo widzisz postępy dzięki diagnostyce składu ciała (zwykłe wagi łazienkowe to za mało), a także wsparcie i pomoc specjalisty żywieniowego. Podczas wizyt kontrolnych omawiamy Twoje posiłki, prowadzona jest edukacja żywieniowa oraz utrwalamy dobre, zdrowe nawyki żywieniowe, dzięki czemu możesz się cieszyć swoją sylwetką i zdrowiem bez efektu jojo.

Zapisz się na wizytę
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medikar Sp. z o.o.) jedynie do kontaktu ze mną.

[recaptcha]

Wróć