To nowoczesne rozwiązanie dla pacjentów po przebytym incydencie kardiologicznym. Chorzy opuszczający szpital powinni być pod stałą opieką lekarza kardiologa oraz kontynuować rehabilitację kardiologiczną, aby podołać wyzwaniom życia codziennego i nie dopuścić do nawrotu choroby. Przez zastosowanie Event- Holter jest to możliwe nie wychodząc z własnego domu!

Jak przebiega proces Rehabilitacji Kardiologicznej w domu pacjenta?

Po konsultacji lekarza kardiologa i wykonaniu niezbędnych badań diagnostycznych w Centrum Medikar pacjent otrzymuje instruktaż ćwiczeń do wykonywania w domu oraz miniaturowy, 6- odprowadzeniowy mobilny aparat do Tele – rehabilitacji.

Sesja, polegająca na wykonywaniu ćwiczeń oraz odpoczynków, odbywa się pod dyktando aparatu (czas trwania wysiłku, czas trwania odpoczynku oraz ilość powtórzeń lekarz ustala indywidualnie dla każdego pacjenta). Podczas każdej sesji aparat rejestruje zapis EKG a po jej zakończeniu przesyła wszystkie dane do ośrodka nadzorującego dzięki wbudowanemu modemowi GSM. Poprzez takie rozwiązanie lekarz w każdej chwili może odczytać pomiary wykonane podczas ćwiczeń oraz zdalnie wprowadzić zmiany w parametrach.

Od pacjenta wymaga się jedynie wykonanie rejestracji zapisu EKG przed rozpoczęciem sesji poprzez naciśnięcie jednego przycisku oraz przy rozpoczęciu sesji poprzez ponowne naciśnięcie przycisku.